Z okazji Dnia Kobiet 8 marca swoją premierę ma 24. edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Zdrowie kobiety”, która ukazała się w prenumeracie online Gazety Wyborczej, na stronach Wyborcza.pl, Medonet.pl, za pośrednictwem newsletter’u MedExpress oraz na autorskim portalu www.kobieta-zdrowie.pl.

Publikacja została objęta matronatem Ogólnopolskiej Organizacja Kwiat Kobiecości. Wraz z Partnerami kompleksowo poruszone zostały tematy ważne dla współczesnej kobiety – pokreślenie jak ważna jest prewencja oraz zdrowy tryb życia. Publikacja miała na celu wskazanie roli regularnych badań, wczesnej diagnostyki, ukazania czynników rozwoju wielu chorób, a także dostępnego leczenia.

Kampania otrzymała szereg innych matronatów od najważniejszych instytucji w Polsce m.in. Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy.

Twarzą kampanii została aktorka Anita Sokołowska, która zdradziła jakie są jej sposoby na zachowanie zdrowia psychicznego oraz fizycznego.

Badajmy się regularnie, bo nasze zdrowie i przyszłość zależą od nas! Link do kampanii: https://bit.ly/Q12023-zdrowiekobiety