Białołęcki Bieg Mam, choć nazwą nawiązuje do dzielnicy, w której się odbywa, jest imprezą integrującą biegające kobiety z całej Warszawy. Na nasz bieg zapraszamy wszystkie panie –młode mamy, mamy dorosłych dzieci, babcie, ale i dziewczyny, które dopiero planują macierzyństwo. Chcemy, aby kobiety – na co dzień w ciągłym biegu między pracą a domem, mogły tym razem pobiegać dla siebie, dla przyjemności, dla zdrowia i dla zabawy! Mamy nadzieję, że trasa na 5-kilometrowym dystansie wśród drzew Lasku Henrykowskiego będzie dużą przyjemnością i zasłużonym relaksem dla uczestniczek.

Pakiety startowe za niewielką kwotę 20 zł (dla tych, którzy wykupią do dnia 24 maja br. oraz 30 zł. dla nabywających pakiety po tym terminie) zawierają numer startowy z chipem do elektronicznego pomiaru czasu, wodę mineralną (0.5 l) oraz prezenty od sponsorów i gadżet dzielnicowy. Na mecie wszyscy otrzymają medale, które ufundował partner biegu – POLFA Tarchomin oraz dyplom.

„Chcemy, żeby była to rodzinna impreza. Skoro mamy Mamy, to są i dzieci, które również będą mogły bezpłatnie zmierzyć się na dystansach: 200 i 400 metrów! Dla mężczyzn najlepiej wspierających i kibicujących swoim partnerkom też przygotowaliśmy specjalną nagrodę.” – mówią organizatorki z Białołęka jest kobietą.

Białołęki Big Mam otrzymał Honorowy Patronat Prezydenta m.st. Warszawy. Pani Prezydent – prywatnie też mama – doceniła prozdrowotny i integracyjny charakter wydarzenia. Patronat nad imprezą na Białołęce  objęła też ogólnopolska akcja Biegam Bo Lubię.

Partnerem akcji jest również Schronisko „Na Paluchu”. Wierzymy, że udział zwierzaków ze schroniska w wydarzeniu i wspólna zabawa przyczyni się do popularyzacji adopcji zwierząt. Poczęstunek i nagrody dla uczestników biegu przygotował wirtualny bazar zdrowej żywności LokalnyRolnik.pl .  Specjalne nagrody przygotowała również Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości, czyli dziewczyny, które walczą o zdrowie i dłuższe życie kobiet przełamując tabu m.in. mówienia o raku szyjki macicy i raku jajnika.

Wśród organizatorów biegu nie może oczywiście zabraknąć Białołęka Jest Kobietą – inicjatywy aktywnych kobiet, które chcą inwestować w rozwój swoich umiejętności i pasji oraz wspierać siebie i mieszkańców w realizacji dobrych pomysłów. Nagrodzą najstarszą i najmłodszą uczestniczkę biegu!

Partnerem biegu jest też BiegamBoLubię, Magazyn dla Kobiet Oh Me oraz klub I love fitness – miejsce stworzone dla kobiet, w którym mogą poczuć się komfortowo i pozbyć codziennej monotonii. A niezawodny Białołęcki Ośrodek Kultury zadba o animacje dla najmłodszych uczestników.

Biegając upamiętniamy ważne wydarzenia historyczne, wspieramy akcje charytatywne czy podkreślany charakter miejsca gdzie są przeprowadzane. Tym razem wspólnie uczcijmy jedno z najmilszych świąt – Dzień Matki!

kiedy?
27 maja 2017

o której?
godz. 10.30 – start dzieci
godz. 11.30 – start kobiet

gdzie?
Milenijna/Kącik, na tyłach Urzędu dzielnicy Białołęka.