Kolejny rok – kolejna akcja! Już po raz jedenasty wolontariuszki Kwiatu Kobiecości odwiedziły kobiety w szpitalach na oddziałach ginekologii onkologicznej na terenie całej Polski realizując akcję „Święty Mikołaj”.

 

Grudzień to wyjątkowy czas, w którym oprócz troski o codzienne sprawy, jest w nas potrzeba niesienia pomocy, ciepła i radości nie tylko najbliższym osobom. To również bardzo szczególny czas w organizacji Kwiatu, gdzie każdego roku o tej porze, wolontariusze i zespół warszawski na czele z Idą Karpińską, Prezesem Organizacji Kwiat Kobiecości, pracują dwa razy dłużej. Wszystko po to, żeby zdążyć z pakowaniem prezentów do akcji „Święty Mikołaj”, której organizatorem jest Kwiat Kobiecości. W roku 2017 odbyła się już jedenasta edycja. Wyjątkową akcją objęte są prawie wszystkie szpitale w Polsce z oddziałami ginekologiczno-onkologicznymi.

 

W tym roku Kwiat Kobiecości z wolontariuszami odwiedził prawie 2 500 kobiet, wiele z nich zmaga się z nowotworami ginekologicznymi i wszystkie, w szczególności na przedświąteczny okres, jak nigdy przedtem potrzebowały ciepła, bliskości, słów otuchy.

Od 6. grudnia odwiedziłyśmy 43 szpitale w 30 miastach w całej Polsce: BYDGOSZCZ, BIELSKO BIAŁA, GDAŃSK, TORUŃ, TYCHY, OLSZTYN, ŁOMŻA, KRAKÓW, BYTOM, ŻARY, OLSZTYN, KRAKÓW, KATOWICE, KATOWICE, GORZÓW, KATOWICE, TUREK, ZIELONA GÓRA, LUBLIN, NOWY SĄCZ, RADOM, KOLNO, ŁOMŻA, ZAMBRÓW, ŁOMŻA,

„Kobiety, potrzebują nas jak nigdy dotąd. Edukacja jest kluczowym zakresem działań organizacji ale w tym czasie niesiemy kobietom, coś równie ważnego – nadzieję, radość, chwilę zapomnienia, tuląc i rozdając mikołajkowe prezenty. Wystarczy, że nowotwór odebrał im naprawdę dużo” – podsumowała idee akcji Ida Karpińska, Założycielka i Prezes Ogólnopolskiej.

Worki naszych Mikołajek nie byłyby takie pełne, gdyby nie upominki ufundowane przez naszych cudownych darczyńców o wielkich sercach, zrozumieniu i głębokiej empatii. Dziękujemy Wam, że wywołaliście tysiące uśmiechów na twarzach tych cudownych kobiet. Jesteście WIELCY!

Partnerzy akcji “Święty Mikołaj” 2017:

Dziękujemy również Wam drogie Mikołajki, Kwiatki, Wolontariuszki, że poświęciłyście swój wolny czas i oddałyście część siebie wykonując tak piękną pracę. Jesteście WIELKIE!

Dziękujemy Szpitalom, które pozwoliły nam wejść na oddziały oraz personelowi za zaangażowanie i pomoc. Dzięki Wam wszystkim możemy realizować tę akcję, która co roku utwierdza nas w przekonaniu, że warta jest każdego, nawet największego wysiłku.

Wszyscy razem przyczyniamy się do niezliczonej ilości uśmiechów i ogromnej wdzięczności, która w sercu pozostaje na bardzo długo. Co roku liczba wolontariuszek, jak i partnerów przybywa, dzięki czemu możemy dotrzeć do większej ilości szpitali i uszczęśliwić jeszcze więcej Pacjentek.

DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA!

Za montaż filmu dziękujemy Lenie Sokalskiej