Modelka: Aleksandra Krysiak
Biżuteria: Monika Tomaszewska
Zdjęcia: Patrycja Toczyńska

WSPIERAJ KOBIETY RAZEM Z NAMI

Douglas po raz kolejny współpracuje z Ogólnopolską Organizacją Kwiat Kobiecości, działającą na rzecz walki z rakiem szyjki macicy i rakiem jajnika. Wspólnie udało się zebrać środki na bezpłatne badania cytologiczne i uruchomienie infolinii wspierającej kobiety z chorobą nowotworową oraz ich najbliższych. 

Od maja w Perfumeriach Douglas można kupić CHARYTATYWNĄ BRANSOLETKĘ , która będzie wspierać nasze działania związane z profilaktyka kobiecą. Douglas z każdej bransoletki przekaże Kwiatowi Kobiecości 20 zł na badania cytologiczne. Bransoletkę zaprojektowała polska firma BOSKA.

Nieprzypadkowo nasza wspólna akcja rozpoczęła się w tym miesiącu, gdyż 8 maja przypadał Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika. Rocznie ok 3,8 tys. kobiet choruje na raka jajnika, połowa z nich umiera. Nam również zależy na tym, aby zwrócić uwagę na to, jak ważna jest diagnostyka w skutecznym leczeniu tego nowotworu.

„Piękno zewnętrzne dodaje kobietom odwagi, ale nasza prawdziwa siła ma swoje korzenie w czynieniu dobrych rzeczy dla innych” – powiedziała Agnieszka Mosurek-Zava, Regional Manager Central Eastern Europe CEO Douglas Poland, wyjaśniając w ten sposób, dlaczego Douglas chętnie włącza się w tego typu akcje.

W Polsce każdego roku z powodu zbyt późnego wykrycia raka szyjki macicy umiera ponad 2 tys. kobiet, a wystarczyłoby tak naprawdę regularnie się badać. Podstawowym badaniem profilaktycznym w kierunku zdiagnozowania tego typu nowotworu jest cytologia, która pozwala na wykrycie wczesnej jego postaci, nawet w stadium bezobjawowym. Wówczas szansa na wyleczenie jest 100-procentowa!

„Miłość, troska, wdzięczność – uczucia zakute w prostej formie bransoletki, która mówi: »Jesteś dla mnie ważna«. Biżuteria to niewielki przedmiot, który może nieść ze sobą wielką moc. Bransoletka została zaprojektowana i wykonana w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Jej podstawę stanowi stop jubilerski na bazie srebra z odzysku, które poddane procesowi rafinacji zostało ponownie wykorzystane. Kupując bransoletkę charytatywną Douglas, możemy okazać troskę zarówno wszystkim wspaniałym, bliskim naszemu sercu kobietom, jak i również tym nieznanym nam z imienia. Przyłączcie się do akcji!” – zachęca Monika Tomaszewska z polskiej marki Boska, która ją zaprojektowała.

Wykorzystane w projekcie cyrkonie uważane są za doskonałą alternatywę diamentu. Różowy kamień kojarzy się z miłością, kobiecością oraz dobrym i długim życiem. Natomiast zielony to kolor nadziei utożsamiany z naturą i przyrodą.

Cena bransoletki – 149 zł* (dostępna w dwóch rozmiarach S i M, w wersji pozłacanej i posrebrzanej).
Dzień Matki to wspaniała okazja, aby obdarować ukochaną Mamę tą wyjątkową biżuterią z misją i pokazać jej Jak jest dla nas ważna ❤
Dwie bransoletki to 2 badania cytologiczne!