Dzień Kobiet 2014!

Kwiat Kobiecości świętował ten dzień ze studentkami medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego!

Z okazji tego szczególnego dnia zostałyśmy zaproszone przez organizatorów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA – Poland, na spotkanie zorganizowane specjalnie dla kobiet, które odbyło się w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym WUM-u.

Spotkanie rozpoczęło się warsztatami na temat fotografii, fotomodelingu i pozowania, prowadzona przez fotografkę Margo. W kolejnej części odbyła się prezentacja Kwiatu Kobiecości na temat profilaktyki raka szyjki macicy. Prezentacja przedstawiała m.in.  historię trzech kobiet i ich rodzin, których dotknął ten straszny problem, obrazującą emocjonalną stronę zmagań w walce z rakiem.  Po przemówieniu Idy Karpińskiej, głos zabrał Dr n. med. Krzysztof Gawrychowski – specjalista ginekologii i położnictwa, ginekolog onkolog i onkolog kliniczny, który przedstawił temat raka od strony medycznej.

Na koniec spotkania odbył się konkurs dla studentek z wiedzy ogólnej na temat profilaktyki raka szyjki macicy. Nagrody dla zwycięzców – paczki z kosmetykami – zostały wręczone przez Prezes Idę Karpińską. Szczególną nagrodą, przekazaną na drodze losowania,  była bransoletka „Niezpominajka” – symbol profilaktyki raka szyjki macicy, którą to, dla przypomnienia, z dumą nosi od niedawna m.in. prezenterka Dzień Dobry TVN – Kinga Burzyńska . Dodatkowo każda z uczestniczek spotkania otrzymała na koniec drobny upominek od Kwiatu Kobiecości oraz – jak przystało na Dzień Kobiet – kwiaty goździki od organizatorów.