Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna, bo Zdrowa”, której organizatorem jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości powstała po to, aby edukować i zwiększać świadomość Polek na temat profilaktycznych badań ginekologicznych. Kampania “Piękna, bo Zdrowa” jest jednym z podejmowanych przez Organizację działań mającym na celu walkę z rakiem szyjki macicy.

W miniony weekend 11-12.05.2019 pod warszawskim Pałacem Kultury i Nauki został podstawiony cytobus, w którym 1000 Pań mogło wykonać bezpłatnie badanie cytologiczne, dzięki wsparciu Centrum Medycznego POLMED. Pierwsze 100 Pań w sobotę i pierwsze 100 Pań w niedzielę mogło również wykonać badania na obecność 2 genotypów wysokiego ryzyka wirusa HPV (na obecność wirusa HPV 18 oraz HPV 16 – genotypy wysokiego ryzyka raka szyjki macicy najczęściej występujące w Polsce ufundowane przez laboratoria medyczne Synevo Sp. z o.o.). Każda Pani, która skorzystała z bezpłatnych badań otrzymała upominek oraz zniżkę na pakiet badań „Kontrola stanu zdrowia kobiety” do wykonania w Punktach Pobrań Synevo dostępnych na terenie całego kraju.

Gośćmi specjalnymi podczas eventu byli: Andrzej Piaseczny, Dawid Kwiatkowski, Odeta Moro, Kasia Pakosińska, Edward Hulewicz, Aleksandra Kutz, Irek Bieleninik, Maja Hirsch, Paula „Curly” Kucharska, Beata Orbik, Sonia M, Marzena Sienkiewicz Royal Acoustic oraz Sebastian Wątroba.

Partnerem wydarzenia zostało Miasto Stołeczne Warszawa. Patronat honorowy objął Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Bezpłatne badania cytologiczne

W czasie trwania kampanii (11.05 – 13.06.2019), za pośrednictwem partnerskich magazynów, dystrybuowanych jest 5000 szt. bezpłatnych zaproszeń na badanie cytologiczne oraz vouchery z 20% zniżką na konsultację ginekologiczną, HPV met. PCR, USG ginekologiczne, USG piersi ufundowane przez Partnera Medycznego kampanii POLMED, właściciela Centrów Medycznych w całej Polsce. Zaproszenia będzie można znaleźć w: dwumiesięczniku „Dobra Mama” (evt.7.05), miesięczniku „Olivia” (evt. 9.05), miesięczniku „Świat Zdrowia” (evt. 1.06) i „Moje Zdrowie” (evt.1.06), dwutygodniku „Tina” (evt.2 2.05) oraz miesięczniku „Avanti” (evt. 31.05). Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy Kwiat Kobiecości zorganizował cykl Dni Otwartych w partnerskich placówkach medycznych w Polsce. Podczas akcji kobiety będą mogły wykonać stacjonarnie bezpłatne badania w kierunku wykrycia raka szyjki macicy. Placówki, które na dzień dzisiejszy potwierdziły swój udział w akcji: Centrum Medyczne Mediconcept we Wrocławiu, Centrum Medyczne Salve Medica w Łodzi, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska SANUS w Zabrzu, Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, Szpital Powiatowy w Chrzanowie, Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w Warszawie, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.Janusza Korczaka w Słupsku. Każda Pani, która skorzysta z badania, otrzyma upominek. Chętne do włączenia się do akcji placówki medyczne zapraszamy do kontaktu. Mapka z danymi do zapisu dostępna na www.zdrowiepan.pl.

Najważniejsza w skuteczności profilaktyki jest systematyczność. W codziennym pędzie często zapominamy o tym co naprawdę ważne- zdrowiu. W ramach działań Organizacji Kwiat Kobiecości, powstała aplikacja – Niezapominajka, mająca na celu przypominanie o podstawowych profilaktycznych badaniach dla kobiet oraz ich partnerów. Aplikację można już pobrać za darmo http://bit.ly/AplikacjaNiezapominajka .Twórcą aplikacji jest Partner kampanii Piękna bo zdrowa – firma Setapp Sp. z o.o.

Więcej informacji na temat Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej ,,Piękna, bo Zdrowa’’ można znaleźć na WWW.ZDROWIEPAN.PL