W tym roku Kwiat Kobiecości rozpoczął cykl spotkań edukacyjnych dla kobiet pracujących w firmie PZU – są to spotkania organizowane w ramach programu ,,Kobiety dla Kobiet’’. Zaplanowanych zostało 9 kameralnych akcji w największych miastach polski w siedzibach PZU takich jak: Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Lublin, Gdańsk, Szczecin, Łódź i Warszawa.

W czasie prelekcji kobiety mają okazję spotkać się z Idą Karpińską, która opowiada o swoich przejściach z chorobą nowotworową oraz przedstawia czym zajmuje się organizacja Kwiat Kobiecości. Podczas filmu uczestniczki poznają historię 3 kobiet chorujących na raka szyjki macicy i ich życie z chorobą. Pani położna w przystępny sposób opowiada o wirusie HPV, raku szyjki macicy i jajnika. Uświadamia kobiety, że profilaktyka, regularne badania ginekologiczne są bardzo istotne i ,że najważniejsza jest cytologia pobierana szczoteczką cytologiczną.

Dopełnieniem wystąpienia położnej jest film medyczny obrazujący rozwój RSM w organizmie kobiety. Każda z Pań uczestniczących w spotkaniach dostaje pakiet materiałów informacyjnych, bransoletkę niezapominajkę oraz drobny upominek od Kwiatu Kobiecości. spotkania te cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczestniczek, które zadają wiele pytań odnośnie tematyki prelekcji czy też działalności organizacji. Wiele z nich chętnie zabrała ze sobą większą ilość materiałów informacyjnych by podzielić się nimi z kobietami w swoim otoczeniu.