Co dziś jest w modzie? W zależności od potrzeb i oczekiwań osobistych jest to nieskończenie wiele dziedzin naszego życia od stylu po zainteresowania. To co nas bezspornie łączy, to zdrowie i wszelkie pochodne mu obszary. Zdrowie jest jedną z najważniejszych i najbardziej wymagających mód, ponieważ oczekuje osobistego zaangażowania, skrupulatności, obserwacji i działania. Program Zdrowie na Szpilkach wie jak sprostać tym wymaganiom.

Przekonały się o tym uczestniczki weekendowego spotkania w warszawskich Złotych Tarasach, na które czekało szereg atrakcji i niespodzianek, jakie przygotowane zostały przez ogólnopolski program edukacyjny Zdrowie na Szpilkach, ekspertów naukowych i partnerów programu. Głównym założeniem spotkania było dostarczenie nowoczesnym i świadomym swych potrzeb kobietom najbardziej aktualnej wiedzy dotyczącej zdrowia, zdrowia psychicznego, relacji partnerskich i urody.

Podczas dwugodzinnego warsztatu panie słuchały i aktywnie rozmawiały z autorytetami naukowymi, wspierającymi swą wiedzą nowe doniesienia ze świata zdrowia. Rozmowa o stylu odżywiania się, o którym opowiadała prof. M. Kozłowska – Wojciechowska skupiła się na różnego rodzaju dietach jakie aktualnie są modne, są stosowane powszechnie, ale nie zawsze są w zgodzie z naukowymi podstawami. Konkluzja wynikająca z tego wykładu składa się z 3 wskazówek: ogólnie aprobowana i bezpieczna dla zdrowia jest dieta DASH wpływająca na obniżenie ciśnienia i cholesterolu. Istotne jest także aby dobór diety poprzedzić stosownymi badaniami lekarskimi i dopasować ją do schorzeń jakie posiadamy lub predyspozycji organizmu. Modne aktualnie tzw. diety eliminacyjne wymagają konsultacji ze specjalistą aby ich stosowanie więcej przynosiło dobra niż szkód dla ciała.

Piękno kobiecej urody z punktu medycyny estetycznej przedstawiał dr P. Niedziałkowski. Najważniejsze przesłanie dotyczyło procesów fizjologicznych zachodzących w raz z upływem czasu w ciele człowieka. Są one następstwem wieku biologicznego, stylu życia oraz indywidualnych predyspozycji. To jak prezentować się będzie nasza uroda na przestrzeni dekad w dużej mierze zależy od nas samych. W przypadkach skrajnych czy też trudnych z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która jest aktualnie na wysokim poziomie rozwoju i może pomóc w wielu bardziej bądź mniej skomplikowanych przypadkach. Dr E. Kempisty-Jeznach, specjalistka zdrowia mężczyzn opowiadała o roli stresu w życiu partnerów. Okazuje się, że stres jest cichym i powolnym destruktorem naszego zdrowia. Potrafi nawet po wielu latach zaatakować organizm i dać niepożądane objawy. Uniwersalnym „lekiem na całe zło” jest zasada 4S: sex, sport, sposób odżywiania się i sen. To wg. pani ekspert jest algorytm na zdrowie psychiczne kobiet i mężczyzn. Relacja z eventu Zdrowie na Szpilkach, G-Pharma Consulting Kolejne wystąpienie należało do prof. V. Skrzypulec – Plinty uznanej ginekolog i seksuolog. Tu nie zabrakło cennych wskazówek dot. seksualności płci. Pomimo dążenia obu stron do wspólnego celu jakim jest udane życie intymne, kobiety i mężczyźni diametralnie różnie przeżywają stany podniecenia, inaczej reagują na bodźce i w efekcie odmiennie przeżywają uniesienia. Ważną wskazówką tego wykładu było uświadomienie stronom jak istotna jest uważność na partnera i otwartość na jego odmienne potrzeby.

Część spotkania w Multikinie zamykała prezentacja M. Jurczyk – Osy stylistki stroju. Ten temat jak zawsze jest dla pań interesujący i wciągający. Nie inaczej było tym razem, szczególnie kiedy opowieść kierowała się na sylwetkę kobiet – piękno tkwi w zróżnicowaniu i na energię stylizacji, która wyraża nasze „ja”. Połączenie tych dwóch cech dodaje paniom pewności i naturalnego piękna. W czasie kiedy część gości słuchała prezentacji działanie rozpoczęło Miasteczko edukacyjne Zdrowia na Szpilkach w przestrzeni handlowej galerii Złote Tarasy. Na publiczność czekały specjalnie przygotowane atrakcje nad przebiegiem których, czuwały nasze dwie prowadzące Paulina Koziejowska i Marzena Rogalska. Moderatorki zapraszały na scenę przedstawicieli partnerów miasteczka, prowadziły interesujące rozmowy, odbywały się liczne konkursy z nagrodami i quizy. Całość charakteryzowała duża interakcja pomiędzy osobami odwiedzającymi miasteczko a wystawcami. I tak można było zasięgnąć wiedzy z zakresu zabiegów upiększających i produktów kosmetycznych, zapoznać się z ofertą urządzeń do poprawy kondycji skóry, porozmawiać z przedstawicielami licznych fundacji edukujących i wspierających kobiety, wykonać profesjonalny makijaż, zbadać metodą trychologiczną włosy, dowiedzieć się jakie ubezpieczenia osobiste warto posiadać aby czuć się bezpiecznie, spróbować zdrowych smakołyków i przekąsek, wcielić się w modelką i przymierzyć intrygujący fason sukienki. A to wszystko odbywało się przy zainteresowaniu klientów i gości miasteczka, którzy zaciekawieni ofertą oraz prezentacjami pogłębiali swoją wiedzę o produktach i ofertach partnerów. Liczne pytania, interesujące rozmowy i porady były w cenie. Nikt nie odszedł bez odpowiedzi.

Dodając do tego miłą atmosferę i wszechobecny uśmiech mamy obraz doskonałego wydarzenia, które osiągnęło zamierzony cel i dostarczyło nowoczesnym kobietom sporą dawkę wiedzy i pożytecznych wskazówek. Relacja z eventu Zdrowie na Szpilkach, G-Pharma Consulting Jak mówi dr Marta Pelc z G-Pharma Consulting, inicjatorka programu: „Jestem pod wrażeniem kobiet jakie nas odwiedziły. Padło wiele ważnych pytań, na podstawie których mogę powiedzieć, że kampania Zdrowie na Szpilkach odnosi skutek. Wzrasta samoświadomość i uważność na zdrowie, kobiet które do niedawna nie widziały potrzeby pracy ze sobą, ponieważ na 100% poświęcały się karierze i obowiązkom domowo-rodzinnym. Aktualnie pragną być dobrymi matkami i partnerkami ale więcej czasu planują zarezerwować na swoje potrzeby i inspiracje. Właśnie takie holistyczne podejście kobiet do siebie oraz patrzenie na zdrowie nie tylko przez pryzmat zdrowego ciała jest idee fixe programu Zdrowie na Szpilkach”. Partnerzy kampanii: Prudential, Soti, Chcemy być rodzicami – portal dla przyszłych rodziców, Methode, MSD Fundacja, Braster, Alivia, Decare, Shintai, Zepter, Kwiat Kobiecości, NU Skin, Biovelim, Healthyfooodpark, Uroda, Julinek-park rozrywki, Tołpa, Centrum Zdrowej Skóry, Centrum Medyczne Damiana. W najbliższym czasie kampania Zdrowie na Szpilkach odwiedzi kilka dużych miast w Polsce zaczynając od majowego spotkania w Łodzi.