Ebook pobrano: 1982 razy.
Dziękujemy!

EBOOK: "WYKRYCIE OZNACZA ŻYCIE"
DIAGNOZA: RAK SZYJKI MACICY
DIAGNOZA: RAK JAJNIKA

Z biciem serca oddajemy w Wasze ręce nasz pierwszy „kwiatkowy” edukacyjny e-book o tematyce zdrowotnej. Jak dobrze znacie Kwiat Kobiecości, to wiecie, że nie możemy przejść obojętnie wobec smutnych statystyk dotyczących nowotworów kobiecych w Polsce. W samym tylko województwie mazowieckim w latach 2014-2018 na raka szyjki macicy zachorowało 1325 kobiet, z czego 50 proc. z nich przegrało walkę z chorobą. Natomiast z diagnozą raka jajnika zmierzyło się w tym czasie 1404, a 60 proc. z tych kobiet zmarło.

Postanowiłyśmy więc znaleźć jeszcze inny sposób na to, by dotrzeć do kobiet i zawalczyć o ich zdrowie i życie. Przebieg choroby nowotworowej może mieć różne scenariusze, ale o wiele większe szanse na szczęśliwy happy end, jeśli trafi się do lekarza będąc na wczesnym etapie choroby, stąd tytuł książki: „Wykrycie oznacza życie”. Ida raz w roku wykonywała badania cytologiczne, a Kasia z powodu zmagań z endometriozą była pod stałą opieką lekarza. W obu opisanych historiach kobiet, choć nowotwór nie dawał żadnych objawów i został wykryty niejako przy okazji, to jednak na tyle wcześnie, by można było uratować życie. Nie bójmy się badać!

Jesteśmy szczęśliwe, że e-booka wzbogaca merytoryczny komentarz znakomitego eksperta w postaci dr. hab. n. med. prof. instytutu Andrzeja Nowakowskiego, specjalisty położnictwa, ginekologii i ginekologii onkologicznej, kierownika Poradni Profilaktyki Raka Szyjki Macicy i Centralnego Ośrodka Koordynującego Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy działającego w strukturze Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Pan Profesor w sposób bezkompromisowy polemizuje z tym, co w dziedzinie profilaktyki nie działa. Wskazuje na medycynę opartą na faktach oraz własne wieloletnie doświadczenie w pracy jako ginekolog onkolog.

Pojawia się tu też wątek wspierania kobiety w chorobie, z punktu widzenia jej partnera. Czułyśmy, że panowie też potrzebują wiedzy na temat chorób ginekologicznych, wskazówek i dobrych wzorów postępowania. Łatwiej wychodzi się z choroby mając u boku oparcie w postaci bliskiej osoby.

Nasz e-book ma za zadanie:Zadanie dofinansowane z środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.