Już po raz jedenasty, w okresie 6 grudnia, wolontariuszki Kwiatu Kobiecości odwiedziły kobiety w szpitalach na oddziałach ginekologii onkologicznej na terenie całej Polski realizując akcję „Święty Mikołaj”, której organizatorem jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości. Akcja ma na celu niesienie wsparcia kobietom chorym na raka szyjki macicy.

Grudzień to wyjątkowy czas, w którym oprócz troski o codzienne sprawy, jest w nas potrzeba niesienia pomocy, ciepła i radości nie tylko najbliższym osobom. To również bardzo szczególny czas w organizacji Kwiatu, gdzie każdego roku o tej porze, wolontariusze i zespół warszawski na czele z Idą Karpińską, Prezesem Organizacji Kwiat Kobiecości, pracują dwa razy dłużej. Wszystko po to, żeby zdążyć z pakowaniem prezentów do akcji „Święty Mikołaj”, której organizatorem jest Kwiat Kobiecości. W roku 2017 odbyła się już jedenasta edycja. Wyjątkową akcją objęte są prawie wszystkie szpitale w Polsce z oddziałami ginekologiczno-onkologicznymi.

W tym roku Kwiat Kobiecości z wolontariuszami odwiedził prawie 2 500 kobiet, wiele z nich zmaga się z nowotworami ginekologicznymi i wszystkie, w szczególności na przedświąteczny okres, jak nigdy przedtem potrzebowały ciepła, bliskości, słów otuchy. Od 6. grudnia odwiedziłyśmy 43 szpitale w 30 miastach w całej Polsce: Bielsko- Biała, Brzozów, Bydgoszcz, Bytom, Chojnice, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Jelenia Góra, Katowice, Kolno, Kraków, Lublin, Łomża, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Radom, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tarnobrzeg, Toruń, Turek, Tychy, Warszawa, Wieliszew, Wrocław, Zambrów, Zielona Góra i Żary.

„Kobiety, potrzebują nas jak nigdy dotąd. Edukacja jest kluczowym zakresem działań organizacji ale w tym czasie niesiemy kobietom, coś równie ważnego – nadzieję, radość, chwilę zapomnienia, tuląc i rozdając mikołajkowe prezenty. Wystarczy, że nowotwór odebrał im naprawdę dużo” – podsumowała idee akcji Ida Karpińska, Założycielka i Prezes Ogólnopolskiej. Worki naszych Mikołajek nie byłyby takie pełne, gdyby nie upominki ufundowane przez naszych cudownych darczyńców o wielkich sercach, zrozumieniu i głębokiej empatii. Dziękujemy Wam, że wywołaliście tysiące uśmiechów na twarzach tych cudownych kobiet. Jesteście WIELCY! Partnerzy akcji “Święty Mikołaj” 2017: AA Cosmetics,Aqua Pi Cosmetics,http://www.asavita.pl/,BANDI,Bella Woman,Biały Jeleń,Bielenda,CHEMA-Elektromet,Clochee,Delia Cosmetics,Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris,Elfa Pharm Polska,Felicea,Floslek Laboratorium Kosmetyczne,GLOV,HAIR MAJESTY SECRET SERVICE STUDIO,Hildegard Braukmann Kosmetik Oddział w Polsce,Iwostin,Lactacyd,Nutricia,Olimp Labs,Pierre Farbe Dermo Kosmetik,Sylveco – naturalne kosmetyki,tołpa.,Yves Rocher Polska. Dziękujemy również Wam drogie Mikołajki, Kwiatki, Wolontariuszki, że poświęciłyście swój wolny czas i oddałyście część siebie wykonując tak piękną pracę. Jesteście WIELKIE!
Dziękujemy Szpitalom, które pozwoliły nam wejść na oddziały oraz personelowi za zaangażowanie i pomoc. Dzięki Wam wszystkim możemy realizować tę akcję, która co roku utwierdza nas w przekonaniu, że warta jest każdego, nawet największego wysiłku. Wszyscy razem przyczyniamy się do niezliczonej ilości uśmiechów i ogromnej wdzięczności, która w sercu pozostaje na bardzo długo. Co roku liczba wolontariuszek, jak i partnerów przybywa, dzięki czemu możemy dotrzeć do większej ilości szpitali i uszczęśliwić jeszcze więcej Pacjentek.
DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA!

Za montaż filmu ogromnie dziękujemy Lenie Sokalskiej

KLIKNIJ I ZOBACZ FILM