26 maja 2017 r. odbyła się sesja zdjęciowej do III odsłony Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Diagnostyka Jajnika 2017 pod hasłem: Miłość? Pewnie! Ale zdrowie przede wszystkim! Jej organizatorem jest ogólnopolska organizacja Kwiat Kobiecości. Ambasadorami tegorocznej akcji zostało znane i lubiane małżeństwo aktorów: Krystian i Maria Wieczorek.

Fotograf: Dorota Czoch
Stylista fryzur: Studio Fryzur Mariusz Szymojko
Stylizacje: Michał Waszkiewicz TOP SECRET
Make up: Ewa Jamiołkowska MALU WILZ
Miejsce: Studio Brama Zachodnia al.Jerozolimskie 92, Warszawa
Making of: LUNAR SIX
Zdjęcia backstage 1: Weronika Jarząbek Photography
Zdjęcia backstage 2: Studio 69
Concept: Warszawska Szkoły Reklamy

Celem tegorocznej odsłony jest zmiana zachowań wśród mężczyzn w postrzeganiu nowotworów kobiecych jako sprawy wyłącznie osobistej. Kampania ma dostarczyć im niezbędnej wiedzy, by w pełni zainteresowali się życiem i zdrowiem kobiet. Aktywne życie zawodowe, realizacja kolejnych celów, pasji nie pozwalają na dostateczną uważność.

Jak wynika z badań pt. „Zdrowie przede wszystkim”, jakie przeprowadziła za zlecenie Kwiatu Kobiecości firma IQS, które dotyczyło zagadnień związanych z nowotworem jajnika, 89% mężczyzn wie, że kobiety powinny regularnie chodzić do ginekologa na badania kontrolne. Niestety najwięcej wątpliwości budzi USG dopochwowe, częściej niż co dziesiąty mężczyzna uważa, że nie ma konieczności wykonywania tego badania regularnie. Wynika to prawdopodobnie z braku wiedzy na czym polega i czemu służy to badanie. Każdego roku, rak jajnika zabija w Polsce prawie 2 500 kobiet i niesie w sobie ogromny potencjał dramatu i cierpienia. Związane jest to w dużym stopniu z późną diagnozą tej choroby, najczęściej – w zaawansowanym stadium.

Każda kobieta po 20. roku życia powinna raz w roku wykonać badanie USG przezpochwowe, a kobiety, u których występują mutacje w genie BRCA1 i BRCA2 są narażone na nowotwór bardziej niż pozostałe i powinny kontrolować się co 6. miesięcy. Szczegółowe informacje na temat profilaktyki raka jajnika, niezbędnych badań oraz wypowiedzi ekspertów znajdziesz na naszym FB i stronie www.kwiatkobiecosci.pl

KLIKNIJ I ZOBACZ FILM