W ramach obchodów Dni Zdrowia w Powiecie Polickim, 25 i 26 października mieszkańcy Powiatu Polickiego mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. W MObilnym Gabinecie Medycznym BadaBus, podczas akcji profilaktyczno-edukacyjnej panie mogły wykonać cytologię, proste badanie w kierunku raka szyjki macicy, które regularnie wykonywane może uratować życie, pozwalając wykryć chorobę we wczesnym stadium, zaś panowie mogli przebadać się w kierunku raka prostaty, wykonując badanie z krwi PSA.

Akcja odbyła się przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Policach oraz w Gminie Kołbaskowo przy Szkole Podstawowej w Przecławiu.

Łącznie przebadanych zostało 87 osób. W akcji wzięli również udział przedstawiciele Powiatu Polickiego (Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska) oraz Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz, dając mieszkańcom wspaniały przykład świadomego podejścia do własnego zdrowia.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie oraz troskę o własne zdrowie i bezpieczeństwo.
Profilaktyka nie tylko ratuje życie ale też zmniejsza ryzyko zachorowania.
Badajmy się!

Zobacz Fotogalerię

Jeśli podoba Ci się to, co robimy i chcesz, żebyśmy robili więcej, możesz nas wspomóc i wpłacić darowiznę. Razem możemy więcej! WESPRZYJ NAS >>