Rada Ekspertów

Nasi eksperci

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski

Kierownik Zakładu Genetyki i Patomorfologii PAM oraz Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych

Specjalizuje się w ginekologii operacyjnej i onkologii ginekologicznej, w tym w diagnostyce i leczeniu chorób szyjki macicy oraz diagnostyce wirusów brodawczaka ludzkiego. Wykonuje kolposkopię i wulwoskopię. Przeprowadza ambulatoryjnie drobne zabiegi ginekologiczne (biopsja szyjki macicy, wyłyżeczkowanie kanału szyjki macicy, biopsja endometrium, biopsja zmian w obrębie pochwy i sromu, elektrokonizacja szyjki macicy, laseroterapia kłykciny kończystych i stanów przedrakowych szyjki macicy, pochwy i sromu).

Prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński

Prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński

Centrum Onkologii Warszawa

Specjalista z dziedziny położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. Wieloletni Kierownik Kliniki Nowotworów Narządów Płciowych Kobiecych Centrum Onkologii w Warszawie. Obecnie profesor konsultant w dziedzinie ginekologii onkologicznej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy, Szpitalu Bielańskim w Warszawie oraz Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku i Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie. Główne zainteresowania to leczenie laparoskopowe nowotworów narządów płciowych kobiecych oraz leczenie tych nowotworów z intencją zachowania płodności.

Prof. dr hab. n. med. Robert Jach

Prof. dr hab. n. med. Robert Jach

Kierownik Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej Szpitala Uniwersyteckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie

Konsultant wojewódzki w zakresie endokrynologii ginekologicznej. Specjalista ginekolog-położnik, specjalista ginekolog- onkolog oraz specjalista endokrynologii ginekologicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy oraz Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.

Prof. dr hab. n. med. Jan Kotarski

Prof. dr hab. n. med. Jan Kotarski

Kierownik I Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii, pracownik naukowy Uniwersytetu medycznego w lublinie

Specjalista w dziedzinie ginekologii, położnictwa i onkologii. Leczone choroby: niepłodność, nietrzymanie moczu, nowotwory narządów rodnych, menopauza, torbiel jajnika, wady rozwojowe, choroby endokrynologiczne, choroby ginekologiczne, endometrioza, mięśniaki macicy, patologia ciąży.

Prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński

Prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński

Ośrodek Nowotworów Dziedzicznych Kierownik Zakładu Genetyki i Patomorfologii PAM oraz Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych

Wyniki badań prof. Lubińskiego zrewolucjonizowały wiedzę o etiologii nowotworów, udowodnił bowiem, że istnieją genetyczne predyspozycje do zachorowania na raka. Wraz z zespołem opracował niedrogie testy genetyczne do wykrywania takich predyspozycji. Zainicjował i koordynował powstanie sieci onkologicznych poradni genetycznych. Jego zasługą jest również rozwój sieci rejestrów nowotworów dziedzicznych. W roku 2009 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Panek

Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Panek

Kierownika Zespołu Ginekologii Onkologicznej I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii WUM

Specjalista ginekolog-onkolog ze szczególnym uwzględnieniem patologii przednowotworowej i nowotworowej. Zajmuje się profilaktyką nowotworów narządu rodnego. Kierownika Zespołu Ginekologii Onkologicznej I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii WUM, współpracuje z wieloma renomowanymi ośrodkami, w których zajmuje się pomocą pacjentkom dotkniętym problemem nowotworu. W 2012 roku uczestniczył w przełomowym i innowacyjnym zabiegu u pacjentki w III stadium nowotworu z przerzutami do otrzewnej.

Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki

Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki

Kierownik Katedry i Kliniki Położnictwa Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej II WL Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

prof. Sawicki specjalizuje się w położnictwie (a w szczególności ciąża wysokiego ryzyka) i ginekologii oraz w ginekologii onkologicznej. Diagnostyka ultrasonograficzna w ciąży powikłanej i wysokiego ryzyka.Ultrasonograficzne wykrywanie i różnicowanie nowotworów trzonu macicy, szyjki macicy i jajnika.

Prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś

Prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś

Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

 Jego główne zainteresowania medyczne skupiają się wokół zagadnień związanych z patologią ciąży, perinatologią, diagnostyką, terapią płodu oraz ultrasonografią. Jest Konsultantem Krajowym w dziedzinie Perinatologii oraz uznanym w kraju ekspertem w dziedzinie konfliktu serologicznego – aktualnie prowadzi Stołeczny Ośrodek Konfliktu Serologicznego, świadczący usługi dla pacjentek z całego kraju. Posiada prestiżowy, jedyny certyfikat uprawniający do wykonywania badań prenatalnych Fetal Medicine Foundation.

Dr n. med. Janusz Meder

Dr n. med. Janusz Meder

Prezes Polskiej Unii Onkologii, Kierownik Oddziału Zachowawczego Kliniki Nowotworów Układu Chłonnego w Centrum Onkologii – Instytucie w Warszawie, laureat Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. Członek wielu towarzystw naukowych: ASCO, ESMO, EORTC Lymphoma Group, ILROG, PTOK, PTRO, PTHiT, członek Komitetu Biotycznego przy Prezydium PAN.

Specjalista w dziedzinie onkologii klinicznej, radioterapii onkologicznej. Zajmuje się przede wszystkim leczeniem nowotworów układu chłonnego oraz edukacją prozdrowotną. Był współtwórcą Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków i Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Z jego inicjatywy powstała Polska Unia Onkologii. Doktor Meder przez wiele lat zabiegał o uchwalenie Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych i współorganizował szereg akcji, których celami było szerzenie wiedzy o nowotworach i ich profilaktyce, a także wczesne wykrywanie raka. Jest lekarzem znanym z oddania pacjentom i cenionym wykładowcą. 

Dr n. med. Tadeusz Oleszczuk

Dr n. med. Tadeusz Oleszczuk

kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej.

Lekarz, doktor nauk medycznych, wykładowca akademicki w Instytucie Medycznym, specjalista ginekolog- położnik z trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Od dziesięciu lat zajmuje się edukacją z zakresu czynników wpływających na zdrowie kobiet w ciąży i w różnych okresach życia. Autor książki “Czego ginekolog ci nie powie” – książka o holistycznym podejściu do zdrowia kobiety.

Dr n. med. Martyna Trzeszcz

Dr n. med. Martyna Trzeszcz

Konsultant w zakresie patologii cytopatologii ginekologicznej oraz patologii perinatalnej i placentologii klinicznej Zarząd Sekcji Cytologii Klinicznej Polskiego Towarzystwa Patologów, V-ce przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego Polskiego Towarzystwa Patologów

W swojej pracy dr n. med. Martyna Trzeszcz szuka przyczyn chorób płodu i łożyska, które rozwinęły się w okresie prenatalnym lub śródporodowo. Wiedza o mechanizmie ich powstawania pomaga w diagnostyce powikłań u noworodków. Integralnym elementem diagnostyki jest badanie placentologiczne obejmujące łożysko, pępowinę i błony płodowe wykonane przez specjalistę w tej dziedzinie tj. placentologa. 

Dr Maciej Mazurec

Dr Maciej Mazurec

Dyrektor Centrum Medycznego Corfamed, Członek Zarządu Sekcji Patologii Szyjki Macicy, Kolposkopii i Cytologii PTGP w kadencji 2019-2021

Lekarz ginekolog-położnik. Specjalizuje się  w profilaktyce nowotworów złośliwych narządu płciowego kobiety, stosując najskuteczniejsze metody i algorytmy diagnostyczno-terapeutyczne, w nieinwazyjnej diagnostyce prenatalnej z wykorzystaniem jej podstawowej roli – wczesnego wykrywania podwyższonego ryzyka ciężkich powikłań ciąży i zapobieganiu im, w identyfikacji korelacji klinicznych przebiegu ciąży, badania placentologicznego (łożyska) i ryzyka dla przyszłych ciąż oraz zdrowia matki w przyszłości, w opiece ginekologicznej oraz opiece nad ciążą z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod diagnostycznych, w tym w szczególności: molekularnych, genetycznych, immunochemicznych i obrazowych.

Dr Maria Libura

Dr Maria Libura

Ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego ds. zdrowia, kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej, członek Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta

Milena Dzienisiewicz

Milena Dzienisiewicz

Psychoonkolog

Specjalizuje się w pomocy dorosłym osobom chorym onkologicznie, a także ich bliskim.  Jako psychoonkolog pomaga pacjentom w przezwyciężaniu trudności związanych z chorobą, na każdym jej etapie. Na jej wsparcie mogą liczyć także osoby towarzyszące choremu.  Wszystkim pacjentom zapewnia pełne zaangażowanie – dobrze wie, że każdy może odnaleźć w sobie siłę, aby przezwyciężać trudności w walce z nowotworem. Obecnie jest w trakcie certyfikacji w terapii metodą Simontona.

Formularz kontaktowy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych