Rada Ekspertów
Nasi eksperci
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski
Ordynator Oddziału położniczo-ginekologicznego Mazowieckiego szpitala wojewódzkiego w siedlcach. Kierownik Centralnego Ośrodka Koordynującego Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Polsce, Centrum Onkologii w Warszawie.
Specjalizuje się w ginekologii operacyjnej i onkologii ginekologicznej, w tym w diagnostyce i leczeniu chorób szyjki macicy oraz diagnostyce wirusów brodawczaka ludzkiego. Wykonuje kolposkopię i wulwoskopię. Przeprowadza ambulatoryjnie drobne zabiegi ginekologiczne (biopsja szyjki macicy, wyłyżeczkowanie kanału szyjki macicy, biopsja endometrium, biopsja zmian w obrębie pochwy i sromu, elektrokonizacja szyjki macicy, laseroterapia kłykciny kończystych i stanów przedrakowych szyjki macicy, pochwy i sromu).
Prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński
konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej, kierownik Kliniki Ginekologii Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.
Specjalista z dziedziny położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. Wieloletni Kierownik Kliniki Nowotworów Narządów Płciowych Kobiecych Centrum Onkologii w Warszawie. Obecnie profesor konsultant w dziedzinie ginekologii onkologicznej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy, Szpitalu Bielańskim w Warszawie oraz Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku i Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie. Główne zainteresowania to leczenie laparoskopowe nowotworów narządów płciowych kobiecych oraz leczenie tych nowotworów z intencją zachowania płodności.
Prof. dr hab. n. med. Robert Jach
Kierownik Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej Collegium Medicum uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie , członek zarządu polskiego towarzystwa ginekologii onkologicznej, prezes polskiego towarzystwa kolposkopii i patofizjologii szyjki macicy, członek europejskiego towarzystwa ginekologii onkologicznej.
Konsultant wojewódzki w zakresie endokrynologii ginekologicznej. Specjalista ginekolog-położnik, specjalista ginekolog-onkolog oraz specjalista endokrynologii ginekologicznej. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe poparte nie tylko samą praktyką, ale także licznymi kursami i szkoleniami.
Prof. dr hab. n. med. Jan Kotarski
Prezes Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Klinika Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii
Specjalista w dziedzinie ginekologii, położnictwa i onkologii. Leczone choroby: niepłodność, nietrzymanie moczu, nowotwory narządów rodnych, menopauza, torbiel jajnika, wady rozwojowe, choroby endokrynologiczne, choroby ginekologiczne, endometrioza, mięśniaki macicy, patologia ciąży.
Dr Maria Libura
Ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego ds. zdrowia, kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej, członek Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta
Prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński
KIEROWNIK ZakładU Genetyki i Patomorfologii PUM w Szczecinie, Centrum Badawczo-Rozwojowe Genetycznych Badań Nowotworów Złośliwych Read-Gene SA.
Lekarz specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej oraz patomorfologii. Wyniki badań prof. Lubińskiego zrewolucjonizowały wiedzę o etiologii nowotworów, udowodnił bowiem, że istnieją genetyczne predyspozycje do zachorowania na raka. Wraz z zespołem opracował niedrogie testy genetyczne do wykrywania takich predyspozycji. Zainicjował i koordynował powstanie sieci onkologicznych poradni genetycznych. Jego zasługą jest również rozwój sieci rejestrów nowotworów dziedzicznych. W roku 2009 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Dr Maciej Mazurec
Lekarz ginekolog-położnik. Dyrektor i założyciel Centrum Zdrowia Kobiety Corfamed Członek Zarządów Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy oraz Sekcji Patologii Szyjki Macicy, Kolposkopii i Cytologii PTGiP Master of Colposcopy
Specjalizuje się w profilaktyce nowotworów złośliwych narządu płciowego kobiety, stosując najskuteczniejsze metody i algorytmy diagnostyczno-terapeutyczne, w nieinwazyjnej diagnostyce prenatalnej z wykorzystaniem jej podstawowej roli – wczesnego wykrywania podwyższonego ryzyka ciężkich powikłań ciąży i zapobieganiu im, w identyfikacji korelacji klinicznych przebiegu ciąży, badania placentologicznego (łożyska) i ryzyka dla przyszłych ciąż oraz zdrowia matki w przyszłości, w opiece ginekologicznej oraz opiece nad ciążą z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod diagnostycznych, w tym w szczególności: molekularnych, genetycznych, immunochemicznych i obrazowych.
Dr n. med. Janusz Meder
Prezes Polskiej Unii Onkologii, Kierownik Oddziału Zachowawczego Kliniki Nowotworów Układu Chłonnego w Centrum Onkologii – Instytucie w Warszawie, laureat Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. Członek wielu towarzystw naukowych: ASCO, ESMO, EORTC Lymphoma Group, ILROG, PTOK, PTRO, PTHiT, członek Komitetu Biotycznego przy Prezydium PAN.
Specjalista w dziedzinie onkologii klinicznej, radioterapii onkologicznej. Zajmuje się przede wszystkim leczeniem nowotworów układu chłonnego oraz edukacją prozdrowotną. Był współtwórcą Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków i Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Z jego inicjatywy powstała Polska Unia Onkologii. Doktor Meder przez wiele lat zabiegał o uchwalenie Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych i współorganizował szereg akcji, których celami było szerzenie wiedzy o nowotworach i ich profilaktyce, a także wczesne wykrywanie raka. Jest lekarzem znanym z oddania pacjentom i cenionym wykładowcą.
Dr hab. n. med. Igal Mor
Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Przewodniczący Sekcji Urologii Robotowej Polskiego Towarzystwa Urologicznego.
Specjalista urolog, posiada wieloletni staż pracy w Klinice Urologii Akademii Medycznej w Warszawie i Uniwersyteckiej Klinice Urologicznej w Beer Sheva. Do głównych obszarów zainteresowań Prof. Mora należy leczenie łagodnego rozrostu gruczołu krokowego nowoczesnymi technikami minimalnie inwazyjnymi.
Dr hab. n. med Krzysztof Nowosielski prof. SUM
Kierownik oddziału ginekologii, położnictwa i ginekologii onkologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach Kierownik Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa Wydziału Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Specjalista w dziedzinie ginekologii, położnictwa i onkologii oraz seksuologii. Poprzez kompleksowość swoich specjalizacji cechuje się holistycznym podejściem do zdrowia kobiety. Operator z międzynarodowym doświadczeniem, specjalista w technikach małoinwazyjnych tj. laparoskopowych w leczeniu chorób ginekologicznych.Autor wielu artykułów dotyczących fizjologii i seksualności kobiet. Uczestnik/ moderator/ prelegent na krajowych i międzynarodowych konferencjach ginekologicznych, seksuologicznych i ginekologiczno – onkologicznych. Wraz z położną Magdaleną Łosik współtwórca projektu ” Okiem ginekologa i położnej” w ramach , którego przekazuje wiedzę z zakresu leczenia i profilaktyki związanych ze zdrowiem kobiety w oparciu o EBM na Facebooku.
Dr n. med. Tadeusz Oleszczuk
Adiunkt na wydziale nauk o zdrowiu w pwsiIP W łOMŻY
Specjalista ginekolog-położnik. Posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się edukacją studentów z zakresu praktycznej strony aktualnej wiedzy medycznej. Autor popularnych książek “Czego ginekolog ci nie powie” – traktującej o holistycznym podejściu do zdrowia kobiety oraz “Uspokój swoje hormony” – wyjaśniającej zależności miedzy zaburzeniami hormonalnymi, a metabolicznymi i emocjonalnymi.
Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Panek
Kierownik Oddziału Klinicznego Ginekologii i Położnictwa Szpitala im. W. Orłowskiego CMKP, Kierownik Zespołu Ginekologii Onkologicznej I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii WUM
Specjalista ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej z wieloletnim doświadczeniem. Udziela konsultacji w dziedzinie ginekologii onkologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem patologii przednowotworowej i nowotworowej. Zajmuje się profilaktyką nowotworów narządu rodnego – bierze aktywny udział w kampaniach, uświadamiających społeczeństwu niebezpieczeństwa , które niesie zaniedbanie profilaktyki. Przeprowadza operacje ginekologiczne, a także złożone zabiegi onkologiczno-ginekologiczne (pełen zakres). Wykonuje zabiegi u pacjentek z nowotworem szyjki macicy, trzonu macicy, a także u kobiet z rakiem sromu i jajnika. W 2012 roku uczestniczył w przełomowym i innowacyjnym zabiegu u pacjentki w III stadium nowotworu z przerzutami do otrzewnej.
Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki
Kierownik Katedry i Kliniki Położnictwa Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej II WL Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
prof. Sawicki specjalizuje się w położnictwie (a w szczególności ciąża wysokiego ryzyka) i ginekologii oraz w ginekologii onkologicznej. Diagnostyka ultrasonograficzna w ciąży powikłanej i wysokiego ryzyka. Ultrasonograficzne wykrywanie i różnicowanie nowotworów trzonu macicy, szyjki macicy i jajnika.
Dr n. med. Martyna Trzeszcz
specjalista w zakresie patologii i cytopatologii ginekologicznej, Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy, Zarządu Sekcji Cytologii Klinicznej Polskiego Towarzystwa Patologów, Członek komitetu naukowego Europejskiego Kongresu Cytologii
Odznaczona honorowym certyfikatem PTKiPSM za znaczący wkład w zwiększenie jakości skriningu oportunistycznego raka szyjki macicy. Obecnie o największym w Polsce doświadczeniu w diagnostyce cytologicznej na podłożu płynnym w korelacji wirusologiczno-cytologicznej z uwzględnieniem statusu biomarkerów. Z sukcesem wprowadza nowoczesny skrining oportunistyczny raka szyjki macicy w ośrodku wrocławskim szerząc swoją wiedzę poza inne ośrodki polskie i zagraniczne. W swojej pracy dr n. med. Martyna Trzeszcz szuka też przyczyn chorób płodu i łożyska, które rozwinęły się w okresie prenatalnym lub śródporodowo. Wiedza o mechanizmie ich powstawania pomaga w diagnostyce powikłań u noworodków. Integralnym elementem diagnostyki jest badanie placentologiczne obejmujące łożysko, pępowinę i błony płodowe wykonane przez specjalistę w tej dziedzinie tj. placentologa.
Prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś
Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś (kierownik<br /> I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii)
Jego główne zainteresowania medyczne skupiają się wokół zagadnień związanych z patologią ciąży, perinatologią, diagnostyką, terapią płodu oraz ultrasonografią. Jest Konsultantem Krajowym w dziedzinie Perinatologii oraz uznanym w kraju ekspertem w dziedzinie konfliktu serologicznego – aktualnie prowadzi Stołeczny Ośrodek Konfliktu Serologicznego, świadczący usługi dla pacjentek z całego kraju. Posiada prestiżowy, jedyny certyfikat uprawniający do wykonywania badań prenatalnych Fetal Medicine Foundation.
mgr Sylwia Pacyna-Szymańska
Ekspertka Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej NIZP PZH-PIB, dietetyk konsultujący w Centrum Dietetycznym Online.
Ekspertka Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej NIZP PZH-PIB, dietetyk konsultujący w Centrum Dietetycznym Online.Absolwentka studiów na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunku Poradnictwo dietetyczne – postępy w żywieniu człowieka w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie oraz studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka w WSB w Gdańsku. Autorka wielu materiałów edukacyjnych tworzonych m.in. pod patronatem Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2017-2021; 2021-2025. Tworzone materiały to m.in. referencyjne zalecenia żywieniowe w różnych jednostkach chorobowych, e-booki oraz artykuły popularnonaukowe. Ekspertka w audycjach radiowych, materiałach wideo oraz kampaniach edukacyjnych dotyczących zdrowego stylu życia. Na co dzień konsultuje pacjentów w Centrum Dietetycznym Online, gdzie przez internet świadczone są bezpłatne konsultacje dietetyczne, psychodietetyczne oraz dotyczące aktywności fizycznej. W pracy z pacjentami stawia przede wszystkim na edukację żywieniową, indywidualne podejście oraz wprowadzanie zmian małymi krokami.
Milena Dzienisiewicz
Psychoonkolog
Specjalizuje się w pomocy dorosłym osobom chorym onkologicznie, a także ich bliskim. Jako psychoonkolog pomaga pacjentom w przezwyciężaniu trudności związanych z chorobą, na każdym jej etapie. Na jej wsparcie mogą liczyć także osoby towarzyszące choremu. Wszystkim pacjentom zapewnia pełne zaangażowanie – dobrze wie, że każdy może odnaleźć w sobie siłę, aby przezwyciężać trudności w walce z nowotworem. Obecnie jest w trakcie certyfikacji w terapii metodą Simontona.
Paulina Kraklio
Trener rozwoju osobistego, Fit Mind Coach oraz ekspert zagadnień świadomego stylu życia
Certyfikowana trenerka biznesu, prowadząca szkolenia na licencji autorskich projektów szkoleniowych trenera integralnego i transpersonalnego podejścia do rozwoju, mentalisty biznesowego Jacka Ponikiewskiego. Jest trenerem rozwoju osobistego i biznesu, fit mind coachem, supporterem oraz ekspertem świadomego stylu życia. #fitUMYSŁ jest jej autorskim projektem. Prowadzi indywidualne sesje coachingowe, warsztaty dla kobiet, także szkolenia dla firm. Opinie na temat pracy z Pauliną pokazują jej zaangażowanie i wsparcie.
Więcej na: www.PaulinaKraklio.com
Monika Kurpas
psycholog
W swojej praktyce pomaga osobom dorosłym w sytuacjach trudnych, kryzysowych, ale też wtedy kiedy celem jest wspieranie rozwoju. Stara się wspólnie z klientami wypracować najlepsze i realne rozwiązania. Podstawowym nurtem, który wykorzystuje w swojej praktyce jest podejście skoncentrowane na rozwiązaniach (BSFT). Ponadto opiera się również na założeniach Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ) a także na podejściu ericksonowskim. W pracy koncentruje się przede wszystkim na poszukiwaniu zasobów i sposobów wyjścia z trudnej sytuacji oraz na wprowadzaniu w życie realnych i akceptowalnych dla klienta rozwiązań i zmian. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, gdzie ubiega się o certyfikat terapeuty.
Dane kontaktowe:
tel. 665 15 88 55
e-mail: kurpas.psycholog@gmail.com
Elwira Maj
Wysokiej klasy specjalista trycholog z wieloletnim doświadczeniem w diagnozowaniu chorób skóry głowy i włosów I, II, i III stopnia.
Właścicielka Studia Miraflores. Ukończyła Europejskie Centrum Szkolenia Stylistów we Wrocławiu. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Jako jedyny autoryzowany przedstawiciel handlowy Hairdreams prowadzi szkolenia z zakresu metod przedłużania i zagęszczania włosów.
Więcej na: www.sklep-miraflores.pl
Dr n. med. Karina Barszczewska
Specjalista ginekologii i położnictwa Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej Szkoleniowiec z ginekologii estetycznej
Specjalizuje się w ginekologii i ginekologii estetycznej. Do szczególnych zainteresowań pani doktor należą choroby sromu, wulwodynia, dyspareunia i pochwica. Przez prawie 5 lat pracowała na oddziałach ginekologii onkologicznej. Przeprowadza ambulatoryjnie drobne zabiegi ginekologiczne a także zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej.
Dr n. med. Brygida Beck MBA
Specjalista diagnostyki laboratoryjnej i laboratoryjnej transfuzjologii medycznej, Certyfikowany Mentor, Lean Manager, Flow Consultant Konsultant Psychoterapii Pozytywnej, Prezes Medycznego Centrum Naukowo-Diagnostycznego BB-Med