Projekty

Aktualnie prowadzone Kampanie

Diagnostyka Jajnika – TY TEŻ JETEŚ POSZUKIWANA

To już VII edycja kampanii społecznej „Diagnostyka jajnika”. W tym roku ma ona na celu jak najszersze zainteresowanie kobiet badaniami diagnostycznymi, które umożliwiają odpowiednio wczesne dostrzeżenie zmian i wykrycie nowotworu. Tegoroczna odsłona odbywa się pod hasłem POSZUKIWANA i skierowana jest do kobiet, które ostatni raz robiły badania u ginekologa ponad dwa lata temu.

Na potrzeby kampanii powstał emocjonalny spot z udziałem Anny Dereszowskiej, w którym poszukiwane są kobiety, widziane ostatni raz na badaniach jajnika dwa lata temu. „Ty też jesteś POSZUKIWANA. Zgłoś się na badania. Możesz uratować swoje życie” – zwraca się do kobiet Ambasadorka akcji, która ma z tą chorobą osobiste doświadczenie – jej mama zmarła gdy Anna miała 9 lat.

Piękna, bo zdrowa

Kampania organizowana przez Kwiat Kobiecości od 2010 roku z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Powstała po to, aby szerzyć rolę profilaktyki raka szyjki macicy i uświadomić kobietom, jak ważne dla nich są regularne badania ginekologiczne. Samo badanie cytologiczne trwa dosłownie chwilę, jest bezbolesne, nieinwazyjne, a skoro dbamy o siebie „na zewnątrz” i chcemy być piękne, to tak samo powinnyśmy pamiętać o swoim zdrowiu i o tym, żeby raz do roku wykonać cytologię, która wcześnie wykonana może uratować nam życie.

Aktualnie prowadzone Projekty

Gabinety pod Kwiatkiem

– Stworzenie mapy z gabinetami ginekologicznymi było wynikiem wielu przemyśleń dotyczących tego, w jaki sposób ułatwić kobietom wybór dobrego specjalisty – ginekologa, który na przykład przeprowadzi wnikliwy wywiad z pacjentką i zapyta kobietę o nowotwory występujące w rodzinie czy datę pierwszej miesiączki. W każdym „Gabinecie pod Kwiatkiem” kobiety znajdą m.in. ekskluzywny „Certyfikat” oraz opis podstawowych czynności, jakie powinien wykonać lekarz w trakcie wizyty ginekologicznej – podsumowuje idee projektu Ida Karpińska, prezes i założycielka Kwiatu Kobiecości

Kobiety dla Kobiet - spotkania edukacyjne

Budowanie świadomości kobiet jest podstawą naszej akcji KOBIETY DLA KOBIET. Dlatego Kwiat Kobiecości stworzył cykl spotkań dla kobiet na terenie całej Polski w celu uświadomienia im, jak duże jest zagrożenie rakiem szyjki macicy, jak można temu zapobiec i walczyć z chorobą.

 Wykład poparty jest przykładami zaczerpniętymi z życia, obrazującymi fakt, iż choroba ta to nie wyrok – wcześnie wykryta jest w pełni uleczalna!

Mamy nadzieję, że po otrzymaniu tylu ważnych, ciekawych i źródłowych informacji na temat profilaktyki raka szyjki macicy, wiele kobiet zdecyduje się na wizytę w gabinecie ginekologa.

Rozumni i uważni - program edukacyjny dla studentów

Misją Kwiatu Kobiecości jest budowanie świadomości na temat raka szyjki macicy, chorób ginekologicznych oraz dbania o higienę intymną. Edukacja studentów uczelni medycznych jest szczególnie ważna ze względu na misję zawodową tej grupy, która w przyszłości będzie kontynuować rozpoczęte na spotkaniach starania w walce o zdrowie i edukację kobiet.

Młoda i zdrowa - program edukacyjny dla młodzieży

Prowadzimy spotkania edukacyjne w ostatnich klasach podstawowych i liceach. Stawiamy na edukację dziewcząt w zakresie właściwej higieny intymnej oraz profilaktyki ginekologicznej. Każdy z uczniów uczestniczących w spotkaniu otrzymuje wartościowe informacje na temat higieny intymnej i używania środków do higieny intymnej jako sposobu dbania o własne zdrowie.

Uczniowie są jedną z najważniejszych grup docelowych, wśród których staramy się budować świadomość odpowiedniej dbałości o zdrowie intymne.

 

Akcja Święty Mikołaj

Rok do roku wolontariuszki Kwiatu Kobiecości odwiedzają pacjentki w szpitalach na oddziałach ginekologii onkologicznej na terenie całej Polski, realizując tym samym coroczną akcję „Święty Mikołaj”.

Celem akcji jest wsparcie kobiet chorujących na raka poprzez niesienie im nadziei, radości, chwili zapomnienia, tuląc je i rozdając mikołajkowe prezenty.

Blogosfera Kwiatu Kobiecości

Zapraszamy do współpracy blogerów i influencerów, którzy chcą włączyć się w działania prospołeczne, mające na celu budowanie świadomości o konieczności regularnych badań profilaktycznych.