Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu, co jest świetną informacją dla tych, którzy chcą rozpocząć depilację latem – o trwałej i bezbolesnej redukcji owłosienia systemem SHR in Motion rozmawiamy z Jolantą Tymińską, specjalistką ds. fotodepilacji i fototerapii DepilConcept Polska.

Na trwałą depilację decyduje się coraz więcej osób. Pojawiają się też różne metody usuwania włosów. Jaki sposób depilacji wybrać?

Prawdą jest to, że metod depilacji jest mnóstwo, na którą się zdecydujemy zależy od nas samych. Wspólnym oczekiwaniem odnosząc się do depilacji jest to, aby była maksymalnie skuteczna i jak najmniej bolesna. Te warunki oraz korzyści spełnia technologia SHR in Motion. Dzięki niej skutecznie redukujemy owłosienie, jak i zniwelujemy podrażnienia lub wrastające włosy, a przy okazji zrobimy to w przyjemny sposób, walcząc z mitem bolesnej depilacji, która do tej pory mogła być tak kojarzona.

Czym jest SHR i metoda zabiegowa in Motion?

Technologia SHR, czyli Super Hair Removal to najnowsza metoda redukcji włosów, która łączy w sobie technologię laserową i właściwości pulsującego światła. Zabieg charakteryzuje się tym, że jako jedyny wśród trwałych sposobów depilacji niweluje także jasne włosy z ciała, które wymagają więcej uwagi i precyzyjnego działania. Mimo, że zawartość melaniny (barwnika) we włosach jasnych i rudych jest niewielka to z ratunkiem dla osób o takim owłosieniu jest metoda „in motion”, która polega na wielokrotnym i długotrwałym przesuwaniu głowicy po strefie zabiegowej. Dzięki temu jak i ustawieniu odpowiednich parametrów możliwe jest skuteczne skumulowanie energii we włosie, nawet tym jasnym (!), która powoduje, że włos zostaje uszkodzony. Metoda jest zalecana również osobom o jaśniejszym owłosieniu.

Z zabiegu korzystają również mężczyźni?

Oczywiście, panowie coraz częściej i chętniej decydują się na tę metodę. Najczęściej depilują pachy, plecy i klatkę piersiową, ale również korzystają z depilacji okolic intymnych. Bardzo serdecznie zapraszamy Panów do naszych salonów.

Kiedy najlepiej korzystać z zabiegów SHR in Motion?

Jak najbardziej! Zabiegi SHR można wykonywać również przez cały rok! Latem należy pamiętać jednak, aby odczekać od czasu świeżej opalenizny około 10-14 dni do zabiegu. Na tym etapie opalona skóra nie będzie przeciwwskazaniem. Do każdego podchodzimy indywidualnie, zawsze dobierane są odpowiednie parametry, uwzględniające również fototyp skóry, czyli jej kolor i reakcje na światło.

Ponadto technologia SHR in Motion działa na włosy serią słabszych impulsów, które kumulują swą energię w skórze i stopniowo niszczą melaninę zawartą we włosach – energia kumulowana jest tak długo, aż zniszczy mieszki. Skutkiem jest to, że mieszki włosowe są znacznie mniej narażone na podrażnia podczas zabiegu jak i podczas wystawiania skóry na słońce. Jest to zdecydowanie łagodniejsza i skuteczniejsza forma redukcji owłosienia, niż ma to miejsce w przypadku klasycznej fotodepilacji i laseroterapii, gdzie oddawany jest jeden, silny strzał.

Jakie są efekty zabiegu?

Pierwsze efekty, jakich mogą się spodziewać nasze klientki/klienci, to poprawa jakości skóry, jej wyglądu, rozjaśnienie, wychłodzenie, przyspieszenie regeneracji. W pierwszej kolejności zostaną zredukowane problemy wrastających po depilacji innymi metodami włosków, krostek czy stanów zapalnych. Już po pierwszym zabiegu – co widać po około 10-14 dniach – można się pozbyć około 30 proc. włosów.

Chociaż przyznam, że byłam ogromnie zaskoczona, kiedy sama kilka lat temu poddałam się po raz pierwszy zabiegowi na pachy. Poziom redukcji włosów wyniósł wtedy 80 proc.! To świetna informacja dla tych, którzy chcą rozpocząć zabiegi trwałej depilacji latem.

Dodatkowo, co ważne, w naszych salonach DepilConcept zabiegi trwałej depilacji SHR in Motion objęte są Certyfikatem Gwarancji.

Czy do zabiegu trzeba się w jakiś sposób przygotować?

Dwa, trzy dni przed zabiegiem, w zależności od tego jak szybko włoski odrastają, należy je skrócić – ogolić, aby w dniu zabiegu miały długość około jednego milimetra. W dniu zabiegu najlepiej nie nakładać na skórę poddawaną zabiegowi żadnych preparatów kosmetycznych. Na około 3 tygodnie przed wizytą warto również się wstrzymać od wszelkich zabiegów drażniących skórę, takich jak mikrodermabrazja, peelingi chemiczne czy mechaniczne. Przed planowaną wizytą nasze kosmetyczki dokładnie poinstruują, jak przygotować się do zabiegu.

Jak przebiega zabieg?

Bardzo miło i przyjemnie. Przed zabiegiem zapraszamy klientki na konsultację, omawiamy przeciwwskazania, wskazania, cel, do jakiego klientka dąży, czyli efekty jakie chciałaby osiągnąć. Taka wizyta trwa około godziny. Natomiast sam zabieg jest szybko przeprowadzany. Przykładowo, na bikini głębokie nie trwa dłużej niż 20 minut, włącznie z ubraniem się po zabiegu i zapisaniu na kolejną wizytę, co też jest kolejnym atutem technologii SHR. Jest to technologia, która działa „w ruchu”, co umożliwia nam wykonanie zabiegu naprawdę w bardzo szybkim tempie.

Ile razy zabieg trzeba powtórzyć?

Każdy organizm jest inny oraz ma inne predyspozycje do regeneracji. Zróżnicowany tryb życia, zmiany hormonalne, mogą mieć wpływ na redukcję owłosienia, dlatego bardzo trudno jest ocenić, ile takich zabiegów będzie trzeba wykonać. Podstawowa seria to minimum 7-10 zabiegów, powtarzanych cyklicznie co 4 tygodnie. Zdradzę, że mam klientki mające już po pięciu zabiegach naprawdę świetne efekty, które spokojnie można nazwać efektami trwałymi. Jednak są również takie, które potrzebują np. 15 i więcej.

Czy po wykonaniu serii zabiegów i upływie dłuższego czasu (np. kilku lat) trzeba powtórzyć cały cykl depilacji?

Zdecydowanie nie. Po zakończonej serii zabiegów (minimum 10-12, w zależności od strefy), aby podtrzymać osiągnięty trwały rezultat przeprowadzamy program monitoringu efektów. Dążymy do tego, żeby wykonywać zabiegi przypominające maksymalnie dwa razy w roku.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania tego typu depilacji?

Mimo, że istnieją przeciwwskazania, to w większości przypadków są to przeciwwskazania względne, czyli dopuszczalne pod pewnymi względami.
Natomiast przeciwwskazania bezwzględne do zabiegu, kiedy zabieg nie może być wykonany, to choroba nowotworowa, epilepsja, duże zmiany barwnikowe – pieprzyki, choroby tkanki łącznej i ciąża.

Podobno zabieg SHR in Motion wspiera Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości?

TAK! Każdy pierwszy zabieg bezbolesnej i trwałej depilacji bikini SHR in Motion w DepilConcept za 29 zł to bezpłatna konsultacja ze specjalistkami oraz depilacja 2 stref (bikini płytkie) połączona z edukacją na temat profilaktyki onkologicznej oraz cytologii! Został stworzony dedykowany Voucher „Piękna, bo zdrowa” z którego 10 zł przekazywane jest na rzecz Kwiatu Kobiecości – wspólnie zbieramy środku na zakup nowego cytobusu!

Zachęcamy do pobranie Vouchera: KLIKNIJ