W kwietniowy poranek,  Kwiat Kobiecości zawitał do Domu Kultury w Sierpcu. Na założycielkę organizacji, Idę Karpińską, czekało prawie 300 dziewcząt z 8 szkół ponadpodstawowych tego rejonu: z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym, w Sierpcu, w Gozdowie, Gimnazjum im. Leona Wetmańskiego w Sierpcu, Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu, Zespołu Szkół nr 1 i 2 w Sierpcu, I Liceum Wojskowego w Sierpcu, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu.

Ida Karpińska, założycielka organizacji opowiedziała o swojej walce z nowotworem, namawiając przy tym zgromadzone dziewczęta do większej troski o swoje zdrowie. Towarzyszyła jej położna, Agata Gontarek, która wyjaśniła medyczne aspekty związane z nowotworem szyjki macicy i prawidłową cytologią.

Każdego dnia 8 kobiet w Polsce  dowiaduje się, że ma nowotwór szyjki macicy, co, w porównaniu z innymi krajami europejskimi,  stawia nasz kraj na odległym miejscu. Dlatego Kwiat Kobiecości i marka Bella od lat prowadzą spójne działania w uświadamianiu młodych kobiet jak ważna jest regularna profilaktyka. To właśnie regularna cytologia uratowała życie Idy Karpińskiej. Dziewczęta słuchały jej historii z ogromną uwagą

Na zakończenie odbyło się również losowanie upominków od marki Bella.