8 czerwca 2017 roku zawitałyśmy do Liceum Ogólnokształcącego pod patronatem Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Tym razem spotkanie rozpoczęło się nietypowo i oryginalnie od pokazu tańca współczesnego w wykonaniu uczennic szkoły.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 uczennic oraz nauczycielki i pracownicy szkoły. Na początek wszyscy obejrzeli film o trzech kobietach, które wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. Film był niezwykle wzruszający i prowokujący do przemyśleń. Jego uzupełnieniem stała się opowieść Idy Karpińskiej, która dziesięć lata temu stoczyła walkę z rakiem szyjki macicy. Opowiedziała ona  o swoich przeżyciach związanych z tą chorobą oraz podkreślała jak ważne są badania profilaktyczne. Jej życie uratowała w porę zrobiona cytologia.

Kolejna część spotkania poświęcona była kwestii medycznej. Zaprezentowany został film opowiadający jak dochodzi do zakażenia wirusem HPV (wirus wywołujący RSM) i jak rozwija się rak szyjki macicy. Następnie położna Paulina Nowicka w przystępny sposób przedstawiła informacje na temat statystyki badań profilaktycznych, środków zapobiegawczych i szczepień. Szczegółowo opowiadała o przebiegu badania ginekologicznego.