27 października 2021 r. wyruszył w trasę Mobilny Gabinet Medyczny Kwiatu Kobiecości, którym zaparkowałyśmy w Ministerstwie Finansów w Warszawie. Panie zatrudnione w MF,  uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym, dotyczącym raka szyjki macicy i raka jajnika oraz mogły wykonać badania cytologiczne w Mobilnym Gabinecie Medycznym, czyli BADABUSIE.

Nieprzerwanie od wielu lat, celem naszych akcji edukacyjno-profilaktycznych jest przypominanie kobietom o konieczności wykonywania regularnych badań ginekologicznych. Edukacja zdrowotna  śród kobiet jest tematem, który należy rozwijać i mówić o nim otwarcie.

 

Spotkanie edukacyjne poprowadziła Prezes i Założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, Ida Karpińska, dzieląc się z Paniami swoją trudną i bardzo wzruszającą historią walki z rakiem szyjki macicy.

 

 

Medyczną stronę zagadnienia omówiła wykwalifikowana Położna.
Obie Panie apelowały do kobiet o systematyczne przeprowadzanie badań cytologicznych – zdrowie jest najważniejsze i właśnie dlatego musimy dbać o siebie w pełni świadomie. Jedno z podstawowych badań ginekologicznych – CYTOLOGIA, trwa dosłownie chwilę, jest bezbolesne i nieinwazyjne, a wykonywana raz do roku może uratować nam życie.

 

 

BADANIA CYTOLOGICZNE

 

Na terenie placówki stanął Mobilny Gabinet Medyczny – pojazd ze specjalną zabudową, będącą w pełni profesjonalnie wyposażonym gabinetem medycznym.

 

 

 

Panie mogły w nim wykonać badanie cytologiczne. Zainteresowanie badaniami było ogromne.
Panie tłumnie przybyły, aby się przebadać. Cytologie zostały pobrane przez nasze wykwalifikowane i doświadczone Położne, które spotkały się z ogromną sympatią Pacjentek.

.

Łącznie przebadałyśmy 178 kobiet.

 

Drogie Panie, serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie, miłe przyjęcie i cudowne budujące rozmowy. Życzymy Wam dużo zdrowia i uśmiechu na twarzy!

Więcej o Mobilnym Gabinecie Medycznym dowiesz się na: www.kwiatkobiecosci.pl/badabus

Jeśli podoba Ci się to, co robimy i chcesz, żebyśmy robili więcej, możesz nas wspomóc i wpłacić darowiznę. Razem możemy więcej! WESPRZYJ NAS >>